Opcje drukowania

Drukuj

Wróć do oglądania strony

Tu możesz dostosować czcionkę i zmusić drukarkę do drukowania z obrazkami lub bez. Po ustawieniu opcji kliknij Drukuj. Ta ramka nie będzie wydrukowana.

Obrazki:

Czcionka:

Mikołajkowe podsumowanie roku w Kole Gospodyń Wiejskich

Dnia 08-12-2010 Koło Gospodyń Wiejskich w Sromowcach Wyżnych zaprosiło do Izby Regionalnej na spotkanie "cały aktyw wiejski" tzn Koło Gospodyń Wiejskich, sołtysa z Radą Sołecką, zarząd Spółki Wiejskiej, zarząd OSP, Panią dyrektor Orlego Gniazda Grażynę Iber, prezesa Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich Jana Sienkiewicza, radnych ze wsi Sromowce Wyżne(Chmiel Stanisław, Górecki Franciszek, Zachara Bogumił), harcerzy i wszystkich którym dobro wsi nie jest obojętne. Na spotkaniu był obecny Pan Wójt gm. Czorsztyn Tadeusz Wach.
Osób wszystkich uczestniczyło w spotkaniu 25.
Omawiane były nie tylko sprawy związane z KGW:

1. przyszłość Izby Regionalnej i tego co KGW robi dla dobra wsi i regionu
2. dalsze finansowanie przedsięwzięć kobiet
3. plan pracy na przyszłość
4. budżet gminy na najbliższy rok dla Sromowiec Wyżnych i Niżnych
5. imprezy okolicznościowe w sezonie letnim

Wszyscy obecni na spotkaniu wypowiedzieli się na temat dalszej współpracy wszystkich organizacji wsi wspierając poczynania Koła Gospodyń Wiejskich. Z racji okresu Mikołajkowego doceniając pracę naszych kobiet odwiedził Izbę Regionalną "Mikołaj" przynosząc dwa termosy 20 litrowe i życzenia dalszej udanej współpracy (termosy zakupiła Spółka dla Zagospodarowania wspólnoty Gruntowej wsi Sromowce Wyżne) Zarząd Spółki Wiejskiej pogratulował wyboru Panu Tadeuszowi Wachowi na wójta gm Czorsztyn i wręczył upominek w postaci książki o Sromowcach Wyżnych autorstwa Stanisława i Wojciecha Góreckich. Na zakończenie spotkania podane był: gorące danie i wypieki regionalne. Przewodnicząca KGW Stanisława Krupa podsumowała spotkanie stwierdzając że ich praca jest doceniana i potrzebna dla dalszej reklamy i promocji Pienin.