Wróć do oglądania strony

Tu możesz dostosować czcionkę i zmusić drukarkę do drukowania z obrazkami lub bez. Po ustawieniu opcji kliknij Drukuj. Ta ramka nie będzie wydrukowana.

Obrazki:

Czcionka:

Pięć medali w Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów dla zawodników Spływu w tym trzy złote

Tydzień po Mistrzostwach Świata w Wausau zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów starszych i Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kajakarstwie górskim. W tych regatach uczestniczyli zawodnicy UKS Spływ Sromowce Wyżne: Liptak Monika, Dębska Elżbieta, Janczy Justyna, Chmiel Karolina, Adam Kozub oraz trenerzy Nosal Krzysztof i Kowalczyk Marek. Zawody rozgrywane były systemem kwalifikacje, półfinał i finał. Do finału zakwalifikowali się wszyscy zawodnicy . W finale zdobyli medale - 2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy, natomiast Ela razem z Karoliną zajęły tak nielubiane czwarte miejsca.
W kategorii juniorów starszych Monika Liptak wywalczyła dwa tytuły Mistrzyni Polski jeden na K-1 a drugi w C-1 zdobywając złote medale. Sponsorem Moniki jest ZEW Niedzica SA
W OOM Adam Kozub zdobył srebrny medal a Justyna Janczy medal brązowy stając na trzecim stopniu podium.
Znicz Olimpijski odpalała nasza zawodniczka Justyna Janczy. To wielki zaszczyt i wyróżnienie. W punktacji drużynowej zajęliśmy bardzo wysokie 4 miejsce

Kolejną imprezą 11-12.08.2012 były Mistrzostwa Polski Seniorów na których wystartowali ci sami zawodnicy oraz Przemek Plewa z Patrykiem Brzezińskim. Ta dwójka była również na Mistrzostwach Świata w Wausau.
Starty w MP Seniorów to weryfikacja do Mistrzostw Europy Juniorów i U-23 w Słoweńskim Solkan. Podczas mistrzostw zdobyliśmy jeden medal, ale ten z najlepszego kruszcu, zdobyła go Monika Liptak w kategorii C-1 kobiet, a w swojej koronnej konkurencji zajęła miejsce czwarte.
Podsumowując wyniki należy uznać te starty jako sukces zawodników.