Pieniński Rajd na zakończenie lata i V Zlot Podróżników

Pieniński Rajd na zakończenie lata i V Zlot Podróżników
"Trzy Korony"
17-18.09 2011

Pieniński Rajd na zakończenie lata i Zlot Podróżników to impreza przygotowana przez Klub Podróżników Śródziemie i Schronisko "Trzy Korony" w sercu Pienin .

Zlot ma na celu pokazanie piękna Pienin u progu jesieni, a trasa poprowadzona jest najsłynniejszym i najbardziej widokowym szlakiem ze Szczawnicy poprzez Sokolicę, ruiny zamku Pieniny, punkt widokowy na szczycie  należący do Masywu Trzech Koron, z metą przy schronisku "Trzy Korony" - Schronisko PTTK "Trzy Korony" ul. Sobczańska 91 , 34-443 Sromowce Niżne.
Rajd i Zlot dostępny jest dla wszystkich osób uprawiających turystykę oraz szanujących przyrodę i zasady panujące na szlakach.
Jedynym warunkiem jest rejestracja na forum Klubu Podróżników Śródziemie - a to po to by dyskutować, omawiać i komentować sprawy związane nie tylko z tym Rajdem i Zlotem ale także aby umawiać się wspólnie na przyjazd z różnych rejonów kraju.

Idea Zlotu i Rajdu:
Przy okazji chcemy pomóc naszej przyrodzie i posprzątać Pieniny przynajmniej na  trasach naszego rajdu.
Po sezonie i tysiącach pseudo turystów na szlakach zapewne pozostaną duże ilości śmieci, które rozkładają się setki czy nawet tysiące lat. Pokażemy że można inaczej .
Dla osób które zbiorą największą ilość śmieci oraz za najdziwniejsze zebrane "pamiątki" przewidujemy dodatkowe nagrody oraz dyplomy specjalne "Dla Przyjaciela Polskich Gór"