Monika potwierdziła że jest najlepsza w kategorii juniorek.

Kajakarze górscy przez dwa tygodnie walczyli o kwalifikacje do Kadry Narodowej. W śród startujących nie mogło zabraknąć naszych zawodników z UKS „Spływ” Sromowce Wyżne byli to Monika Liptak, Elżbieta Dębska, Przemysław Plewa i Adam Kozub. Kwalifikacje składały się z czterech startów 2 w Liptowskim Mikulaszu podczas Tatrzańskiego Slalomu i 2 w Krakowie na Pucharze Prezydenta Miasta Krakowa. Spośród tych zawodników debiutantem był Adam który zaliczył udane starty jak na jego możliwości, Przemek to tegoroczny maturzysta więc kwalifikacje musiał potraktować trochę ze spokojem ale z dobrej strony pokazał się w Krakowie zajmując miejsca blisko finałów. Największe nadzieje wiązaliśmy z dziewczynami. Monika która w poprzednim sezonie była w Kadrze również w tym roku nie zawodzi. Jej starty pokazały że niema sobie równych w kategorii juniorek w Polsce i zdecydowanie wygrała kwalifikacje, nawet w seniorkach zajęła czwarte miejsce. Jej koleżanka Elżbieta najlepiej spisywała się w Krakowie podczas sobotnich kwalifikacji zajęła trzecie miejsce i przed ostatnim startem miała tyle samo punktów co Edyta Węgrzyn zajmując razem miejsce trzecie. Dla tych dwóch dziewczyn finałową rozgrywką była niedziela gdzie Ela ostatecznie uplasowała się w kwalifikacjach na tak nielubianym czwartym miejscu.

1. Monika Liptak UKS Spływ Sromowce Wyżne
2. Natalia Rożniakowska Kwisa Leśna
3. Edyta Węgrzyn Start Nowy Sącz
4. Elżbieta Dębska UKS Spływ Sromowce Wyżne

Wyniki Moniki to efekt ciężkiej pracy jaką wykonuje. Możliwe jest to dzięki sponsorowi zawodniczki którym jest ZEW NIEDZICA S.A. za co serdecznie dziękujemy. Monikę czekają teraz zgrupowania i starty w Mistrzostwach Europy które odbędą się w Banja Luce (Bośnia i Hercegowina). Pierwszy wyjazd z reprezentacją 04.06.2011r do Banja Luki.