Wianki na Wiśle w Warszawie

cd.
Po deszczowej nocy wypływamy z Góry Kalwarii i zmierzamy do Warszawy, po południu przy mocnym i zimnym wietrze dopływamy do dzisiejszego celu, witani jesteśmy przez Prezesa Fundacji Ja Wisła Przemka Paska. Po deszczowej nocy wypływamy z Góry Kalwarii i zmierzamy do Warszawy, po południu przy mocnym i zimnym wietrze dopływamy do dzisiejszego celu, witani jesteśmy przez Prezesa Fundacji Ja Wisła Przemka Paska. Bardzo szybko zmierzamy na ul. Wiejską aby Pani A. Paluch pokazała nam miejsce gdzie zapadają państwowe decyzje. Zwiedzanie kończymy w sejmowej restauracji.
Wieczorem wywiad z flisakami do gazety wyborczej - wydanie stołeczne ( można poczytać w dziale "Sromowce w prasie")
23.06.2007 po wczesnym śniadaniu rozmowa na żywo w Radiowej Trójce, następnie przygotowanie do programu z TVN na żywo. Do programu dołącza Jurek Regiec i kapela Staszka Gąsienicy Lubań.
Po programie flisacy otrzymują od znajomych telefony z wiadomością że byli na żywo w telewizji.
Następnie przemieszczamy się do miejsca gdzie mamy być powitani przez Prezesa KZGW Mariusza Gajdę i Panią Poseł Annę Paluch. W miejscu tym znajduje się już stoisko Zespołu Zbiorników Wodnych Niedzica oddział hotelowy z potrawami i produktami regionalnymi i przedstawiciele z Wodą Mineralną KINGA z Krościenka n/ Dunajcem.
Przy dzwiękach muzyki góralskiej warszawiacy mogą popływać naszą łódką po Wiśle. Wieczorem kapela regionalna gra w porcie Czerniakowskim na scenie zrobionej z barki, a flisacy pomagają w robieniu kolorowych wianków. ( szkielet z drzewa w kształcie trójkątów owiniętych bibułą). Wszystkie okoliczne drzewa są przybrane bananami i jabłkami - b. smaczne. Pożegnanie się z muzykantami, a my idziemy oglądać jak świętują w stolicy Noc Świętojańską. Cały dzień towarzyszy nam Renata i Andrzej Sproch z dziećmi z Wygonu.
24.06.2007 po mszy św. łódź wypływa z Warszawy w dalszą drogę w składzie trzech Staszków i Jan Sienkiewicz -Prezes.