Aktualności

Rozpoczęcie sezonu flisackiego 2023

ikonaW dniu 22 kwietnia 2023 roku flisacy uroczyście inaugurowali 191 sezon flisacki. Mszy świętej przewodniczył ksiądz biskup Leszek Leszkiewicz w  koncelebrze księży z okolicznych parafii.

Czytaj

Rozpoczęcie sezonu flisackiego 2023 - zaproszenie

ikonaPolskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich zaprasza na Mszę Świętą pod przewodnictwem ks. bp Leszka Leszkiewicza z okazji otwarcia sezonu flisackiego 2023, która odbędzie się 22 kwietnia (sobota) o godzinie 9:00 na przystani początkowej.

Czytaj

Włączenie jednostki OSP do KSRG oraz poświęcenie samochodu SLRr Ford

ikonaW dniu 16 kwietnia 2023 roku świętowaliśmy włączenie naszej jednostki OSP do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Choć jednostka jest już w systemie od listopada 2022, to teraz odbyła się uroczystość z tej okazji.

Czytaj

Włączenie jednostki OSP do KSRG oraz poświęcenie samochodu SLRr Ford - zaproszenie

ikonaZarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Sromowcach Wyżnych serdecznie zaprasza na uroczystość włączenia jednostki do KSRG oraz poświęcenia samochodu SLRr Ford.Szczegóły na plakacie poniżej.

Czytaj

Rezurekcja 2023

ikonaZdjęcia z dzisiejszej Rezurekcji. Wszystkim życzymy Wesołych świąt.

Czytaj

Pielgrzymka flisaków do Tarnowa

ikonaW tym roku flisacy pielgrzymowali do Bazyliki Katedralnej Narodzenia NMP w Tarnowie. Dziękczynną mszę św.

Czytaj

Święto bacowskie

ikonaNa zakończenie sezonu bacowskiego dzisiaj w naszym kościele została odprawiona msza święta. Po uroczystości można było skosztować różnych specjałów.

Czytaj

Nowy samochód OSP - Ford Ranger

ikonaNowy nabytek..

Czytaj

Targi Produktu Regionalnego i Górskiego - podsumowanie

ikonaW miniony weekend nasza mała wioska była gospodarzem Targów Produktu Regionalnego i Górskiego. Podczas imprezy można było degustować niezliczoną ilość potraw, bawić się przy muzyce na żywo, posłuchać pogadanek edukacyjnych, przyjrzeć się pokazom kulinarnym prowadzonym przez Mikołaja Reya oraz uczestniczyć w pokazach prac gospodarskich.

Czytaj

Targi Produktu Regionalnego i Górskiego

ikonaZapraszamy na Targi Produktu Regionalnego i Górskiego które odbędą się w najbliższy weekend (30-31.07.

Czytaj

I. Małopolski Festiwal Balonowy "Odlotowa Małopolska"

ikonaBalony w Sromowcach Niżnych..

Czytaj

'Bedemy sie zenić!' - zapowiedź

ikonaPewnie już wiecie, że Koło Gospodyń Wiejskich w Sromowcach Wyżnych przygotowuje film na konkurs 'Polska Od Kuchni'. Przenieśliśmy na ekran, trochę z przymrużeniem oka, regionalne obrzędy związane z ważnym wydarzeniem jakim jest wesele oraz towarzyszącymi mu przygotowaniami oraz ślubem.

Czytaj

1 2 3 4 > 11