Aktualności

Rozpoczęcie sezonu flisackiego 2023 - zaproszenie

ikonaPolskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich zaprasza na Mszę Świętą pod przewodnictwem ks. bp Leszka Leszkiewicza z okazji otwarcia sezonu flisackiego 2023, która odbędzie się 22 kwietnia (sobota) o godzinie 9:00 na przystani początkowej.

Czytaj

Włączenie jednostki OSP do KSRG oraz poświęcenie samochodu SLRr Ford

ikonaW dniu 16 kwietnia 2023 roku świętowaliśmy włączenie naszej jednostki OSP do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Choć jednostka jest już w systemie od listopada 2022, to teraz odbyła się uroczystość z tej okazji.

Czytaj

Włączenie jednostki OSP do KSRG oraz poświęcenie samochodu SLRr Ford - zaproszenie

ikonaZarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Sromowcach Wyżnych serdecznie zaprasza na uroczystość włączenia jednostki do KSRG oraz poświęcenia samochodu SLRr Ford.Szczegóły na plakacie poniżej.

Czytaj

Rezurekcja 2023

ikonaZdjęcia z dzisiejszej Rezurekcji. Wszystkim życzymy Wesołych świąt.

Czytaj

Pielgrzymka flisaków do Tarnowa

ikonaW tym roku flisacy pielgrzymowali do Bazyliki Katedralnej Narodzenia NMP w Tarnowie. Dziękczynną mszę św.

Czytaj

Święto bacowskie

ikonaNa zakończenie sezonu bacowskiego dzisiaj w naszym kościele została odprawiona msza święta. Po uroczystości można było skosztować różnych specjałów.

Czytaj

Nowy samochód OSP - Ford Ranger

ikonaNowy nabytek..

Czytaj

Targi Produktu Regionalnego i Górskiego - podsumowanie

ikonaW miniony weekend nasza mała wioska była gospodarzem Targów Produktu Regionalnego i Górskiego. Podczas imprezy można było degustować niezliczoną ilość potraw, bawić się przy muzyce na żywo, posłuchać pogadanek edukacyjnych, przyjrzeć się pokazom kulinarnym prowadzonym przez Mikołaja Reya oraz uczestniczyć w pokazach prac gospodarskich.

Czytaj

Targi Produktu Regionalnego i Górskiego

ikonaZapraszamy na Targi Produktu Regionalnego i Górskiego które odbędą się w najbliższy weekend (30-31.07.

Czytaj

I. Małopolski Festiwal Balonowy

ikonaBalony w Sromowcach Niżnych..

Czytaj

'Bedemy sie zenić!' - zapowiedź

ikonaPewnie już wiecie, że Koło Gospodyń Wiejskich w Sromowcach Wyżnych przygotowuje film na konkurs 'Polska Od Kuchni'. Przenieśliśmy na ekran, trochę z przymrużeniem oka, regionalne obrzędy związane z ważnym wydarzeniem jakim jest wesele oraz towarzyszącymi mu przygotowaniami oraz ślubem.

Czytaj

Facebook

ikonaPrzykra sprawa, bo straciliśmy dostęp do naszego facebookowego profilu, więc założyliśmy nowy. Na tamtym nie będziemy już nic publikować (chyba, że uda się odzyskać do niego dostęp).

Czytaj

1 < 1 2 3 4 5 > 12