Aktualności

c.d. „Vodny park Stara Vieś – Sromowce Wyżne”

Wczoraj tj 21 11 2007 na nadzwyczajnej sesji Rada Gminy Czorsztyn podjęła uchwałę: Rada Gminy Czorsztyn wyraża zgodę na przystąpienie Gminy do spółki kapitałowej zarejestrowanej i działającej na terenie Republki Słowackiej pod nazwą Vodny park Stara Veś – Sromowce Wyżne …. Gdzie jednym z przedmiotów działalności będzie prowadzenie kąpielisk geotermalnych.

Czytaj

Od pomysłu do realizacji „Vodny park Stara Vieś – Sromowce Wyżn

Dnia 19 listopada 2007 odbyło się kolejne i ostatnie spotkanie z zainteresowanymi stronami w sprawie budowy kąpielisk na terenach znajdujących się po stronie słowackiej, należących prawnie do Gminy Czorsztyn a będących własnością mieszkańców Sromowiec Wyżnych. Obecne na spotkaniu strony przedstawiły swoje warunki.

Czytaj

Wieczór z folklorem

W niedzielę 29.07.

Czytaj

Spływ do Gdańska w prasie

Zamieściłem kilka artykułów z gazet o tym spływie. do pobrania w dziale Sromowce w prasie.

Czytaj

Wianki na Wiśle w Warszawie

cd. Po deszczowej nocy wypływamy z Góry Kalwarii i zmierzamy do Warszawy, po południu przy mocnym i zimnym wietrze dopływamy do dzisiejszego celu, witani jesteśmy przez Prezesa Fundacji Ja Wisła Przemka Paska.

Czytaj

Nocleg w folwarku pracy twórczej Tradycja

Na miejscu wita nas czarownica Tradycja która kadzi zioła i lepi z gliny piękne anioły. Gospodarz zakręcił kołem i rozlał wyśmienite nalewki z tarniny, pigwy i już nie pamiętam jakie jeszcze.

Czytaj

Przebieg trasy spływy od 19.06.07 -21.06.07

19.06.

Czytaj

Od Czchowa do Połańca łódką flisacką

13.06.

Czytaj

Od Czchowa do Połańca łódką flisacką

13.06.

Czytaj

Kolejny dzień zmagań flisaków

Po odpoczynku w Łącku łódź flisacka z załogą Prezes Jan Sienkiewicz, Duch i Spodbrzysku Staszek wyruszyli w dalszą drogę. Tras biegła dosyć trudnym korytem z "małymi " trudnościami w okolicy Sącza.

Czytaj

Ruszył spływ do Gdańska

Siedemnaście minut po jedenastej 11 czerwca z przystani w Sromowcach rozpoczęła łódź flisacka "rejs" do Gdańska. Błogosławieństwa udzielił ks.

Czytaj

Śladem pierwszych flisaków

Flisacy chcą zorganizować spływ do Gdańska. Wszystko wskazuje na to, że przedsięwzięcie odbyłoby się w czerwcu i jeśli flisacy uzyskają taką zgodę, tratwa wypłynęłaby spod Wawelu.

Czytaj